CO TO VLASTNĚ DĚLÁME?

 

„Když konečně odhalili, co tajemné symboly znamenají, pootočili dle nich obrazem na stěně a v rohu se otevřel tajný průchod.  Mihotající světlo louče rázem odhaluje úzkou chodbu vedoucí neznámo kam…“

Zní Vám to jako úryvek z dobrodružného filmu? Přesně takové zážitky nabízíme naživo.

V každé z našich her se v týmu 2–6 spoluhráčů ocitnete v tematických prostorách navržených filmovým architektem tak, aby vše působilo zcela autenticky a aby samotná přítomnost zde byla zážitkem.

Tyto prostory jsou plné skrytých indicií, zvláštních předmětů a tajných dveří. Máte 60 minut na to, abyste pomocí svého důvtipu a týmové spolupráce odhalili vše, co má být odhaleno, a přitom se posouvali dále v napínavém příběhu.

Naše hry totiž nejsou zdaleka jen o řešení hádanek, ale o komplexním audiovizuálním zážitku.

Naším posláním je poskytnout hráčům příležitost zažít to, co bylo dosud možné jen v knihách, filmech či videohrách.

KDO JSOU THE CHAMBER®

Studio The Chamber je světově uznávaným a oceněným tvůrcem únikových her a tzv. Real-life gaming konceptů.

Na nejpoužívanějším globálním cestovatelském portále Tripadvisor je naše pobočka na Petrském náměstí #1 v žebříčku “Fun and Games” v Praze. A nejen to, naše druhá pobočka na Andělu je ve stejném žebříčku #2. Jsme jedni z mála na světě (ne-li jediní), kdo mají hned dvě provozovny na špičce této lokální kategorie.

V posledním hodnocení mezinárodní organizace TERPECA jsme byli oceněni jako „Top Company“ a zaujali pozici v žebříčku TOP 25 provozovatelů únikových her na světě. TERPECA je nezávislý, nekomerční žebříček založený na profesionálních hodnoceních od ověřených hráčů a novinářů z celého světa, především pak z USA a je suverénní autoritou v oboru real-life gamingu.


Naše hry se také pravidelně umisťují na špičkách žebříčků vytvářených respektovanými escape room blogy z celého světa, např. TheLogicEscapesMe.com, EscapeRoomers.de, Escape-maniac.com, Escapereview.co.uk a dalších.

The Chamber byl založen Tomášem Kučvou a Sabinou Jerman v roce 2014 jako jedna z prvních únikových her nejen v ČR, ale v celém regionu. Náš styl tvorby a vedení her brzy přitáhl pozornost významných médií, díky čemuž jsme sehráli důležitou roli ve vývoji celého odvětví a mnohými jsme považováni za pionýry únikového hraní u nás.

Mimo českých médií (Česká Televize, Forbes, Hospodářské Noviny, MF Dnes, Prima, Nova a další) u nás natáčely reportáže i zahraniční novináři, například německá RTL nebo ruská CurrentTime TV.

Spoluzakladatel a hlavní game designer Tomáš Kučva přednáší o real-life gamingu a únikových hrách na významných mezinárodních konferencích, jako jsou například Up The Game (Holandsko) nebo ERIC (Velká Británie). Zde je také pravidelným účastníkem klíčových panelových diskuzí.

Jsme známí tím, že na trh vždy jako první přinášíme progresivní prvky, jako jsou automatizovaná řízení, pokročilé speciální efekty, živí herci nebo implementace poznatků z psychologie do procesů tvorby i vedení her.

V roce 2024 je náš záběr již mnohem širší než únikové hry. Jsme komplexní real-life herní agentura poskytující kompletní herní řešení pro eventy a firemní zákazníky. Od luxusních komorních herně-divadelních zážitků, přes gamifikaci eventů, experience marketing až po bojové hry pro stovky účastníků. Máme za sebou přes 300 firemních eventů pro společnosti jako je Škoda Auto, Avast, Microsoft, Nestlé a mnoho dalších. Vedle toho prodáváme herní koncepty i do zahraničí. Hry od The Chamber dnes najdete i v Německu, Španělsku, Francii nebo třeba Kuvajtu. 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

Kde mohu získat dárkový poukaz?

Voucher lze zakoupit online, vyzvednout osobně nebo objednat na dobírku.

V jaký čas se máme dostavit na hru? Máme přijít dřív?

Prosíme, přijďte přesně v čas Vaší rezervace. Před tímto časem se Váš roommaster stále věnuje přípravě hry po předchozím týmu.

Jak máme využít dárkový poukaz?

Kliknutím na položku „Rezervace“ v horním menu se dostanete do rezervačního systému. Vyberte si hru a následně do pole „Voucher“ vyplňte kód uvedený na Vašem poukazu a klikněte na „Ověřit platnost voucheru“. Poté již dokončíte rezervaci, aniž by po Vás systém vyžadoval platbu. Toto platí pro poukazy zakoupené přímo u nás, pro poukazy od jiných dodavatelů se prosím řiďte jejich pokyny.

Přijde nás méně/více, než jsme uvedli v rezervaci. Je to problém?

Žádný problém! Cenu rezervace je možné upravit na místě dle reálného počtu hráčů. Toto však neplatí pro hru Kingdom Come: Experience, kde lze počet hráčů měnit nejpozději 72 hodin před začátkem hry.

Můžeme přijít na hru v počtu větším než 6 hráčů?

Maximální počet hráčů je 6. Ideální počet hráčů je pro většinu našich her 2–4 (u hry Zodiac Patres 4–5). Vyšší počet hráčů než 6 není možný z důvodu herního designu.

Máte hry které nejsou strašidelné / jsou vhodné i pro rodinu?

Samozřejmě! Přijďte si užít Wonderland, Opus Magnum nebo Zodiac Patres. A pokud Vám nevadí hra spojená s fajn výletem, rozhodně s dětmi vyzkoušejte s Kingdom Come: Experience v Malešově u Kutné Hory.

Mohou k vám děti bez doprovodu dospělého?

U dětí mladších 15 let je v našich hrách nutný buď doprovod dospělé osoby nebo poskytnutí prohlášení o převzetí odpovědnosti za nezletilé osoby. Vzor prohlášení najdete na této stránce. Vyplněné ho prosím přineste na místo nebo zašlete e-mailem s dostatečným předstihem před hrou.

U dětí mladších 10 let silně nedoporučujeme hrát bez doprovodu dospělé osoby.

Jak jsou hry náročné? Máme mít obavy, že si zážitek neužijeme, když nám to nebude „myslet“?

Hry nejsou jednoduché (co by to pak bylo za zábavu!), ale v případě obtíží máme připravený důmyslný systém nápověd, které postupně dovedou k cíli každého, aniž byste byli vedeni, jak se říká, „za ručičku“. Záleží jen na Vás, jak moc budete chtít být samostatní. A hlavně – v našich hrách jde o velmi specifický typ „fištróna“, o kterém možná ani nevíte, že ho máte. Nejsme Mensa, neděláme šifry ani sudoku. Hrajeme si spíše se selským rozumem a souvislostmi.

Jsou zapotřebí nějaké specifické znalosti či schopnosti?

Rozhodně ne! U nás se nemusíte bát žádného dějepisu,  matematiky, logických rovnic ani složitých šifer. Postačí Vám jen a pouze selský rozum, schopnost dávat si věci do souvislostí a občas přemýšlet „out of the box“.

Jak je to u vás s parkováním?

Petrské náměstí (Dům duchů, Poltergeist, Zodiac Patres) – Parkování pouze placené na růžových zónách v okolí za 40 Kč / h. Podívejte se na plánek růžových zón v okolí pobočky ZDE. Případně v NC Palladium za 60 Kč / h.

Staropramenná (Wonderland, Opus Magnum) – Doporučujeme zaparkovat v OC Nový Smíchov, kde parkujete ve všední dny 2 hodiny zdarma (o víkendech a svátcích 5 hodin).